perfumy

Stąd pochodzą nasze zapachy – Poznaj stolicę perfum Grasse!

Piękne aromaty, które otaczają nas na co dzień, często tworzone są w najbardziej nieoczekiwanych zakątkach. Tak też jest z naszymi niezwykłymi olejkami w spray’u Kala Chanti i esencjami zapachowymi do dyfuzorów iFresh. Ich sekretem jest miejsce, w którym powstają, czyli magiczne Grasse. To malownicze miasteczko położone u podnóża francuskich Alp, nie bez powodu nazywane jest światową stolicą perfum.

Grasse – inspiracja dla miłośników wspaniałych aromatów

W Grasse tkwią korzenie bardzo wielu zapachów. Niesamowite plantacje kwiatów, takich jak jaśmin, róża i drzewo pomarańczy, dostarczają cennych składników potrzebnych do produkcji ponadczasowych zapachów. Do dziś działają tam jedne z najstarszych wytwórni perfum: Galimard Parfumeur utworzona w 1747 roku i Molinard Parfumeur powstała w 1849 r. Jednak Grasse to nie tylko zwyczajne miejsce produkcji, ale także centrum inspiracji dla perfumiarzy z całego świata. Wizyta w tym uroczym mieście to podróż przez historię i sztukę pozyskiwania wybitnych aromatów. Spacerując po jego uliczkach, można wyczuć w powietrzu autentyczne nuty jaśminu i bergamotki, które tworzą niezapomniane doświadczenia. W Grasse każdy krok otulony jest zapachem, a każde spotkanie staje się unikalną podróżą po świecie perfum.

Grasse - stolica zapachów

Słynni perfumiarze z Grasse

Jeśli zastanawiasz się, z czego jeszcze słynie Grasse, to musisz wiedzieć, że ta mała mieścina wychowała wielu znanych perfumiarzy. Oto kilka sławnych nazwisk:

  • Jacques Polge: Jeden z najlepszych nosów na świecie. Przez wiele lat był głównym perfumiarzem w domu mody Chanel. Jest znany ze stworzenia takich zapachów jak Chanel No. 5, czy Chanel Coco Mademoiselle.
  • Ernest Beaux: Rosyjski perfumiarz, który również pracował dla domu mody Chanel. Uważany za jednego z pionierów współczesnej sztuki perfumeryjnej.
  • Olivier Cresp: Urodził się w Grasse i stworzył wiele popularnych perfum, np. Angel od Thierry’ego Muglera, czy Light Blue od Dolce & Gabbana.
  • Jean-Claude Ellena: Twórca zapachów Hermès. Znany z minimalistycznego podejścia do kreowania wonnych kompozycji.
Zobacz:  Profesjonalna aromatyzacja w gabinetach fizjoterapeutycznych

Co wyróżnia perfumy tworzone w Grasse?

Zapachy z Grasse wyróżniają się kilkoma istotnymi cechami, które sprawiają, że są one szczególnie cenione i pożądane

  • Wyjątkowe składniki: Grasse to gwarancja wysokiej jakości roślin zapachowych, takich jak jaśmin, róża, fiołek czy irys.
  • Tradycja i rzemiosło: Grasse ma długą historię związaną z perfumeryjnym rzemiosłem, sięgającą wieków wstecz. Przekazywane z pokolenia na pokolenie techniki destylacji i ekstrakcji olejków eterycznych są po dziś dzień praktykowane przez miejscowych rzemieślników.
  • Innowacyjność: Pomimo głęboko zakorzenionej tradycji, perfumiarze z Grasse są znani z innowacyjnego podejścia do tworzenia nowych produktów zapachowych.
  • Elegancja i subtelność: Zapachy z Grasse charakteryzują się delikatnością i elegancją. Perfumiarze starają się wydobyć najbardziej subtelne niuanse, tworząc harmonijne i wyrafinowane mieszanki.
  • Uniwersalność: Aromaty z Grasse potrafią zauroczyć każdego! Są popularne zarówno wśród osób poszukujących klasyki, jak i tych, które pragną czegoś nowatorskiego i ekscytującego.

Jesteśmy dumni, że nasze zapachy tworzą najlepsi z najlepszych!

Podsumowując, ogromnie cieszymy się, że produkty Kala pochodzą z tak prestiżowego miejsca, dzięki czemu możemy dostarczać Wam aromatyzację na światowym poziomie! Wybierając olejki zapachowe Kala Chanti lub esencje zapachowe do dyfuzorów iFresh zyskujecie gwarancję trwałego aromatu, bazującego na prawdziwych perfumach.