Aromamarketing opiera się na stosowaniu profesjonalnych urządzeń, dyfuzorów zapachu, które odpowiadają za równomierne rozprowadzanie zapachów w całym pomieszczeniu. Taką rolę spełniają dyfuzory zapachowe. Są to elektryczne urządzenia, które sprawdzają się zarówno w małych jak i bardzo przestronnych wnętrzach. Ich niezawodne funkcjonowanie zapewnia ciągłą aromatyzację miejsca.

ZIMNA DYFUZJA Cold air diffusion. Proces, w którym urządzenie, w procesie nebulizacji, zamienia esencję zapachu w suchą, bardzo lekką mikro mgiełkę. W tej formie zapach jest wydmuchiwany do aromatyzowanej przestrzeni.

ESENCJA ZAPACHU Olejek zapachowy przeznaczony do pracy w dyfuzorach zapachu. Tylko użycie odpowiedniej esencji zapachu zapewnia wysoką skuteczność aromatyzacji oraz sprawność dyfuzora zapachu.

Dyfuzor zapachowy to urządzenie wykorzystujące proces dyfuzji do aromatyzacji przestrzeni. Zadaniem dyfuzora zapachu jest jak najlepsze wykorzystanie każdej kropli esencji zapachu (olejek zapachowy przeznaczony do dyfuzji) do osiągnięcia jak najlepszego efektu aromatyzacji. Intensywność aromatyzacji regulowana jest za pomocą programatora, który może występować w kilku formach.
Dyfuzory zapachowe firmy Kala działają w technologii zimnej dyfuzji (cold air diffusion). Jest to proces, w którym urządzenie, podczas nebulizacji, zamienia esencję zapachu w suchą, bardzo lekką mikro mgiełkę. W tej właśnie formie zapach jest wydmuchiwany do aromatyzowanej przestrzeni.
Czym kierować się przy wyborze dyfuzora? W pierwszej kolejności określamy powierzchnię wnętrza, w której chcemy umieścić dyfuzor, a także układ tego pomieszczenia i cyrkulację powietrza. Teraz możemy zacząć przymierzać się do wyboru profesjonalnego dyfuzora zapachowego. Wszystkie dyfuzory Kala to dyfuzory elektryczne. Dodatkowo, niektóre z nich posiadają dodatkową możliwość ładowania za pomocą wbudowanego akumulatora, np. dyfuzor IF 15P Personal lub baterii. Ta ostatnia funkcja dostępna jest w dyfuzorach zapachowych Kala iFresh TV50 oraz Kala iFresh TV100. Dyfuzory z dodatkową funkcją ładowania możesz zabrać ze sobą, np. chcąc odświeżyć salę konferencyjną przed spotkaniem. Kolejną wytyczną jest miejsce, w którym chcesz umieścić urządzenie. Dużym powodzeniem cieszą się dyfuzory z możliwością przytwierdzenia do sufitu lub ściany, np. Kala iFresh GLOBE. I najważniejsze, dyfuzory Kala mają możliwość bycia sterowanym aplikacją (Android, iOS).
Zarówno dyfuzor zapachowy, jak i nawilżacz powietrza pozwolą na rozpylenie ulubionego zapachu w pomieszczeniu. Oba te urządzenia oferują szereg korzyści dla samopoczucia, jednak różnią się pod wieloma względami. Nawilżacze zwykle mają pojemnik na wodę, do którego można dodać kilka kropel olejku, aby rozprowadzić jego zapach w powietrzu. Dyfuzory, np. Kala iFresh działają na zasadzie zimnej dyfuzji, bez użycia wody. Jest to proces, podczas którego,olejek zapachowy zostaje zamieniony w suchą bardzo lekką mikromgiełkę. W tej formie zapach jest wydmuchiwany do pomieszczenia. Przewagą dyfuzorów zapachowych, np. Kala iFresh, nad nawilżaczami jest skuteczniejsze wykorzystanie każdej kropli olejku zapachowego.


Karty charakterystyk

Brak

Karty katalogowe (ulotki)

Brak

Formularz kontaktowy