zapadhy do domu opieki

Kojąca moc zapachu w domach opieki – czyli o działaniu właściwych aromatów w przestrzeniach opiekuńczych

Atmosfera w domach opieki ma ogromne znaczenie dla wygody i dobrostanu mieszkańców. Ważne jest, aby zapewnić podopiecznym jak najbardziej komfortowe warunki, zbliżone do tych, jakie panowały w ich domach. Dlatego wprowadzenie odpowiednich zapachów może okazać się kluczowym elementem w budowaniu kojącego i stymulującego otoczenia, które wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia pensjonariuszy. 

Profesjonalne kompozycje zapachowe to sposób na poprawę samopoczucia podopiecznych

Wykorzystanie profesjonalnych kompozycji zapachowych to jeden z najbardziej skutecznych sposobów oddziaływania na samopoczucie mieszkańców w domach opieki. Zmysł węchu jest silnie związany z emocjami i pamięcią, dlatego właściwie dobrane aromaty przywołują miłe wspomnienia, przez co tworzą przyjemną atmosferę, która znacząco wpływa na stan ducha i codzienną jakość życia mieszkańców. 

Jednak przy wprowadzaniu produktów zapachowych, ważne jest uwzględnienie indywidualnych potrzeb i wrażliwości mieszkańców. Dlatego należy sięgać wyłącznie po sprawdzone rozwiązania takie jak np. aromamarketing od marki Kala. Zyskamy wówczas pewność, że zastosowane aromaty będą trwałe i bezpieczne dla zdrowia.

Korzyści jakie przynosi aromatyzacja w domach opieki

Aromatyzacja w domach opieki to nie tylko inwestycja w lepszy nastrój i rodzinną atmosferę, ale przede wszystkim w zdrowie podopiecznych. Oto niektóre korzyści płynące z zastosowania przyjemnych aromatów:

  • Relaksacja i redukcja stresu: Odpowiednio dobrane zapachy, takie jak lawenda czy rumianek, mogą działać uspokajająco i redukować poziom stresu i napięcia wśród pensjonariuszy.
  • Stymulowanie nastroju: Aromaty cytrusowe, np. pomarańcza czy mandarynka, wykazują silne właściwości pobudzające, więc mogą zwiększać poziom energii u mieszkańców.
  • Wspomaganie terapii: Profesjonalne kompozycje zapachowe można stosować jako wsparcie w terapii osób starszych, w tym u pensjonariuszy cierpiących na choroby neurodegeneracyjne.
  • Poprawa apetytu: Aromaty kojarzące się z kuchnią, takie jak zapachy pieczonego chleba czy ciasta, mogą stymulować zmysł smaku i zachęcać do jedzenia.
  • Tworzenie pozytywnych skojarzeń: Wybór zapachów pochodzących z natury, np. woń kwiatów, może budzić pozytywne skojarzenia, co wspiera poczucie bezpieczeństwa.
Zobacz:  Dezynfekcja klubów fitness

Jakie produkty sprawdzą się przestrzeniach, w których przebywają pensjonariusze?

Przede wszystkim będą to neutralizatory nieprzyjemnych woni np. Power Shot i standardowe odświeżacze powietrza. Oba te rozwiązania sprawdzą się w przypadku pokoi, oraz łazienek, skutecznie niwelując różne przykre i uciążliwe wonie np. zapach potu czy moczu, jak i chemiczne zapachy związane z zabiegami medycznymi.

Na korytarzach lub w większych salach aromat można rozpylać za pomocą dyfuzorów zapachowych Kala iFresh, które działają automatycznie, dzięki czemu stale i równomiernie rozprowadzają esencję zapachową. Ich użycie gwarantuje także bezpieczeństwo, ponieważ modele takie jak iFresh Globe czy iFresh TV100 można bez trudu przytwierdzić do ściany lub sufitu, co zabezpieczy produkt zapachowy przed niewłaściwym wykorzystaniem.

Ważne jest również aby zapewnić miłą woń w toaletach. Dzięki wkładom do pisuarów Fresh Blitz, które chronią przed rozbryzgiwaniem moczu i pachnącym zawieszkom Fresh Blitz Toilet Clip, z łatwością można utrzymać nienaganną czystość sanitariatu.

Aromatyzacja pomieszczeń w domu opieki nie musi być trudna!

To prawda! Dodatkowo może być to motywujące wyzwanie, dzięki któremu podniesiesz standard życia mieszkańców, budując przyjazne i spokojne środowisko dla każdego pensjonariusza. Stosując kojące aromaty nie tylko pozbędziesz się niechcianych woni, ale też wprowadzisz radosną aurę, która pozytywnie wpłynie na nastawienie pacjentów, a także na postawę zatrudnionego personelu. Dlatego jeśli zastanawiasz się czy profesjonalne zapachy sprawdzą się w domu opieki, nie czekaj i skontaktuj się ze specjalistami od aromamarketingu. Z ich pomocą stworzysz najlepszą strategię zapachową dla swojej placówki.

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.