DYFUZOR zapachu VS NAWILŻACZ powietrza

W związku z wprowadzeniem przez firmę Kala do obrotu detalicznego nowego produktu, którym jest Profesjonalny DYFUZOR zapachów Kala iFresh IF15, postaramy się w niniejszym krótkim artykule ukazać różnice pomiędzy DYFUZOREM ZAPACHU a NAWILŻACZEM, który to często przedstawiamy jest jako urządzenie mogące dyfuzor zapachu zastąpić.

dyfuzorvsnawilzacz

 

NAWILŻACZ powietrza

nawilzacz

 

NAWILŻACZ powietrza to urządzenie, którego celem pracy jest zwiększenie wilgotności powietrza. Wkładem dzięki któremu nawilżacz wykonuje swoje zadanie jest woda. Czym więcej wody zużyje nawilżacz tym powietrze wokół będzie wilgotniejsze. Pojemniki na wodę w nawilżaczach mieszczą się w zakresie pojemności 0,5 - 2,5 litra. Czy można dodawać olejków eterycznych do nawilżacza w celu połączenia zwiększania wilgotności z aromatyzacją? Można ale tylko wtedy gdy nawilżacz ma taką funkcję. Jeżeli nawilżacz oferuje taką możliwość, będzie ona wyraźnie zaznaczona zarówno na opakowaniu jak i w treści instrukcji. W przypadku gdy nawilżacz jest wyposażony w możliwość nanoszenia zapachu z dużym prawdopodobieństwem będzie on wyposażony w pojemnik na olejek eteryczny. Jeżeli producent nawilżacza powietrza nie zaznaczył wyraźnie, że nawilżacz może pracować z olejkami eterycznymi, pod żadnym pozorem nie należy dodawać czegokolwiek do wody.

 

 

DYFUZOR zapachu

dyfuzor

DYFUZOR zapachu to urządzenie którego zadaniem jest aromatyzacja. Dyfuzor zapachu, wykorzystując proces zimnej dyfuzji, zamienia esencję zapachu w bardzo małe cząsteczki, tzw. mikromgiełkę. Wkładem, dzięki któremu uzyskujemy zapach jest esencja zapachu, zwana w zależności od producenta także bazą zapachową lub olejkiem do dyfuzji. Wykorzystywana przez dyfuzory zapachu, esencja zapachu jest wkładem, którego koszt jest znacznie wyższy niż koszt wkładu do nawilżaczy powietrza czyli wody. Z uwagi na ten fakt proces dyfuzji w dyfuzorach zapachu zaprojektowany jest tak aby wykorzystać jak najlepiej każdy gram esencji zapachu. Dlatego też wkłady do dyfuzorów zapachowych mierzone są w mililitrach a dyfuzory zapachowe, które aromatyzują ogromne powierzchnie i są niejednokrotnie podłączone do systemu klimatyzacji mają zbiorniki na esencję zapachu nie przekraczające 1 litra. Przykładem dobrze obrazującym różnicę pomiędzy nawilżaczem powietrza a dyfuzorem zapachowym może być również najnowszy produkt firmy Kala dyfuzor zapachowy Kala iFresh IF15, którego wkłady (esencja zapachu iFresh) mają pojemność 10 ml. 10 ml esencji zapachu iFresh zapewnia (przy ustawieniu urządzenia - minimum) 2400 godzin aromatyzacji.

 

PODSUMOWANIE

Jeżeli Państwa potrzebą jest zwiększenie wilgotności powietrza to najlepszym do tego urządzeniem będzie nawilżacz powietrza. Jeżeli natomiast zadaniem jest aromatyzacja to najlepszym urządzeniem do tego zadania będzie dyfuzor zapachowy.

Dyfuzor zapachu  Kala iFresh IF15 P (widoczny na zdjęciu) jest wielozadaniowym urządzeniem dzięki któremu, każdy może korzystać z najwyższej jakości zapachów dystrybuowanych w procesie zimnej dyfuzji - kliknij i zobacz produkt. Do dyfuzora IF15 P polecamy zapachy w formie, esencja zapachu Kala iFresh 10 ml w 10 zapachowej gamie kliknij i zobacz produkt

Poza wspomnianym wyżej dyfuzorem zapachowym Kala iFresh IF15 P. Firma Kala posiada w swojej ofercie profesjonalnej aromatyzacji z wykorzystaniem procesu dyfuzji (profesjonalna aromatyzacja i neutralizacja zapachów, aromamarketing),  wiele urządzeń oraz zapachów. Zapraszamy do kontaktu.