Jak i czym aromatyzować wnętrze samochodu?

Pomimo tego, że w obecnych czasach jest niezliczenie wiele zarówno typów jak i zapachów samochodowych aromatyzerów, aromatyzacja auta nie jest rzeczą łatwą. Poszukiwanie odpowiedniego zapachu, w większości przypadków kończy się na „ten może być”. Firma Kala proponuje Państwu inny, być może jeszcze nie brany pod uwagę przez Państwa, punkt widzenia.

zapach-men-ow

 

Zacznijmy od tego co nam najbliższe a więc nas samych:

- Czego używamy do aromatyzacji własnego ciała? Perfum.

- Jak wybieramy perfumy? Szukamy takich, które posiadają odpowiadające naszym gustom zapachowym składniki lub korzystamy z „podpowiedzi promocji marki” poszukując zapachów na dzień, na wieczór, prestiżowych, sportowych, orientalnych, itd.

Dlaczego więc nie zastosować tego samego kryterium doboru zapachu do auta?

zapach-women-ow2

Z pomocą przychodzi firma Kala i produkt - olejek zapachowy Chanti. Zarówno produkcja jak i skład oraz sposób rozpylania jest taki sam jak w przypadku perfum. Dodatkowym składnikiem olejków zapachowych Kala Chanti są neutralizatory nieprzyjemnych zapachów. Chanti to gama 14 zapachów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając zapach możemy oprzeć się na tych samych kryteriach, które stosujemy przy wyborze perfum. Możemy oprzeć się na naszych gustach zapachowych i wybrać zapach kierując się składnikami. Na przykład jeżeli lubimy zapach wanilii wybierzemy zapach Chanti Wanilia z cytrusami a jeżeli zapachy owocowe, możemy sięgnąć po Egzotyczne liczi lub Czarne winogrono z kiwi. Osoby lubiące zapachy kwiatowe sięgną po Kala Chanti Japońska wiosna itd. Wybierając zapach do auta spośród zapachów gamy Chanti możemy również, jak w przypadku doboru perfum, oprzeć się na „podpowiedzi promocji marki”. Jeżeli szukamy zapachu, który podkreśli prestiż wnętrza samochodu to w przypadku Pań, swoją uwagę skierujemy na Chanti Delice (zapach inspirowany luksusowymi perfumami D&G Dolce) a w przypadku Panów Chanti DENIM (zapach inspirowany luksusowymi perfumami Boss Bottled Night). Zapachem podkreślającym prestiż jest także Chanti Patchouli secrets oraz Kwiatowy sen. W autach rodzinnych, w których często podróżują dzieci idealnie komponują się delikatne zapachy Chanti Zielona Herbata z gruszką oraz Chanti Fresh linen. Osoby gustujące w zapachach orientalnych powinny wybrać Chanti Orientalno-korzenny lub Chanti Drzewo sandałowe. Gdy priorytetem aromatyzacji wnętrza auta ma być neutralizacja zapachów, np. tytoniu czy zwierząt sięgniemy po zapach Chanti Kwiatowo-cytrusowy lub Chanti Orientalno-korzenny. Te dwa zapachy posiadają  najmocniejsze neutralizatory nieprzyjemnych zapachów.

zapach-kid-ow

Jak stosować olejki zapachowe Kala Chanti w samochodach?

Olejki zapachowe Kala Chanti produkowane są z naturalnych olejków (jak wysokiej jakości perfumy). Nośnikiem zapachu, ponieważ olej nie rozpuszcza się w wodzie, jest alkohol (jak w przypadku wysokiej jakości perfum). Olejek rozpylamy na powierzchnie zmywalne NIE W POWIETRZE (deska rozdzielcza, elementy plastikowe). Można również rozpylać na elementy tapicerki ale wcześniej trzeba zrobić test na jakimś skrawku materiału. Test pokaże czy olejek nie pozostawi śladów. Wiele osób aromatyzuje w autach dywaniki filcowe. Rozpylamy jedną dozę i po chwili oceniamy czy intensywność zapachu jest na zadowolającym poziomie. Ważne jest by odczekać chwilę po „psiknięciu” aby zapach wypełnił przestrzeń. Zbyt dużo zapachu nawet najpiękniejszego spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego. Dzięki temu, że jedna dawka olejku zapachowego Chanti to bardzo długi czas oddawania zapachu, olejek Chanti jest także ekonomicznym rozwiązaniem.

pies

Pojemności zapachów.

Olejek zapachowy Chanti produkowany jest w Polsce przez Polską firmę Kala w pojemnościach 100 ml, 250 ml, 500 ml, 1000 ml. Pojemność 100 ml posiada bardzo estetyczną, sugerującą perfumy szklaną butelkę z plastikową srebrną zatyczką. Tak opakowany odświeżacz nie będzie zaburzał estetyki nawet najbardziej luksusowego auta. Pozostałe pojemności posiadają plastikowe białe butelki z białym atomizerem i są doskonałym rozwiązaniem np. dla aromatyzacji środków komunikacji masowej.

Olejki zapachowe Chanti możesz kupić na terenie całego kraju poprzez sieć dystrybutorów oraz w wielu dobrych sklepach internetowych i serwisie allegro (np. tutaj kliknij w link i przejdź do Allegro )